2014-12-08

W dniu 4 grudnia 2014 r. na Cmentarzu Komunalnym Rumia-Janowo miał miejsce pogrzeb legendarnego polskiego motocyklisty Franciszka Stachewicza (ur. 1.09.1933 w Tczewie, zm. 30.11.2014 r. w Gdyni). Zmarłemu na ostatniej drodze ? obok rodziny, przyjaciół i znajomych ? towarzyszyły również trzy motocykle SFM Junak, której to marki był wielkim pasjonatem.

Franciszek Stachewicz brał udział w wielu zawodach motocyklowych: wyścigach drogowych, na żużlu, w motocrossie i rajdach, zdobywając liczne trofea w Polsce i za granicą. Był m.in. wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem w zawodach motocrossowych oraz na tzw. sześciodniówkach.Jego największym osiągnięciem jest zdobyty indywidualnie oraz grupowo Wielki Złoty Medal w Garmisch-Partenkirchen.

Więcej na ten temat przeczytacie w serwisie Motormania.

Zobacz także:

zamknij | X

W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego, junak.com.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które to informacje serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego. Więcej: Polityka Cookies