30 czerwca 2020

Junak M12 Vintage 125 – to najczęściej wybierany motocykl w pierwszej połowie roku 2020 z portfolio marki JUNAK.


Klasyczne motocykle o niskiej i długiej linii przypadają polskim motocyklistkom i motocyklistom często do gustu. Chopper w stylu retro to nie tylko piękny klasyczny wygląd, to także nisko położona kanapa i odprężona pozycja za kierownicą. Zwłaszcza pierwsza z wymienionych cech skłania osoby o niższym wzroście do wyboru właśnie takiej maszyny. Na takim motocyklu po prostu znacznie łatwiej o poczucie pewności. Szczególnie podczas jazdy z niewielką prędkością, manewrowania, czy częstego zatrzymywania i ruszania spod świateł – słowem w typowym ruchu miejskim. Niska linia motocykla to także nisko umieszczony środek ciężkości. To z kolei wpływa dodatnio na poręczność i zwinność jednośladu, a przy połączeniu z umiarkowaną masą motocykla klasy 125, daje dużą łatwość prowadzenia. Ta z kolei bardzo szybko przekłada się na czerpaną z jazdy przyjemność.

Junak M12 posiada także jeden z największych rozstawów osi w swojej klasie – 1435 mm, który sprawia, że motocykl prowadzi się pewnie i stabilnie. Duży rozstaw osi uzupełniają duże koła, spora i wygodna kanapa i rasowa kierownica z grubymi manetkami. Dzięki temu Junak M12 Vintage wygląda na motocykl o znacznie większej pojemności silnika. 

Nie ma co ukrywać, że w sukcesie Junaka M12 Vintage 125 brała udział także dobrze skalkulowana cena. Chodzi tu przede wszystkim o jej stosunek do tego co za nią otrzymujemy – tzw. price/value.  Junak M12 Vintage wydaje się być w tym wypadku bezkonkurencyjny, bo za cenę nieco ponad 9 tysięcy złotych otrzymujemy nowoczesny, dobrze wyposażony i świetnie wyglądający motocykl, który dostępny jest na prawo jazdy kategorii B.

Sukces tego modelu świadczy także o coraz większym pragmatyzmie polskich motocyklistów. Wysokie walory pod względem łatwości prowadzenia i nieskomplikowanej obsługi oraz ekonomia to aspekty, które nabierają na wadzę, gdy poszukujemy motocykla, który sprawdzi się nie tylko podczas weekendowej rekreacji, ale także na co dzień. 

Udostępnij:

Możliwość komentowania została wyłączona.

POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU

Akceptuje Regulamin oraz Politykę Prywatności