15 marca 2024

JUNAK RX-401 Z ROCZNIKA 2024 JUŻ DOSTĘPNY!

Junak RX 401 to flagowy motocykl adventure tej marki. Silnik o pojemności 400 cm3 i moc na poziomie 37 KM pozwolą na sprawną i przyjemną turystykę w każdych warunkach, a do tego motocykl jest dostępny na prawo jazdy kategorii A2.

Waga Junaka RX-401 wynosi 215 kg – już po wyposażeniu w gmole, stelaże oraz komplet aluminiowych kufrów. Zbiornik paliwa ma pojemność prawie 20 litrów, co przy bardzo umiarkowanym apetycie na paliwo, pozwala na przebieg nawet 500 km między tankowaniami. Motocykl wyposażony jest w nowoczesną, dwucylindrową jednostkę napędową chłodzoną cieczą, posiadającą 6 biegów, wałek wyrównoważający oraz generującą moc 37 KM przy 8 500 obrotów na minutę i moment obrotowy 37 Nm przy 8 tysiącach obrotów. Prędkość maksymalna pojazdu to 140 km/h. Koła szprychowe o średnicy 19 cali z przodu i 17 cali z tyłu wykonane zostały w technologii bezdętkowej. Ich konstrukcja zaprojektowana jest tak, aby offroadowe wycieczki nie narażały na ryzyko uszkodzenia obręczy, dzięki umiejscowieniu szprych głębiej w linii koła.

WSZECHSTRONNOŚĆ I SWOBODA

Junak RX 401 wyposażony jest w dwukanałowy system ABS, duże pływające tarcze hamulcowe oraz czterotłoczkowe i mocowane radialnie zaciski. Dodatkowym atutem jest manualny wyłącznik ABS-u, łatwo dostępny na kierownicy. Skuteczność układu zaskakuje nawet pod pełnym obciążeniem.

WYPOSAŻENIE Z GÓRNEJ PÓŁKI

Kokpit wyposażony jest w dwa gniazda – USB oraz gniazdo zapalniczki. Kolorowy ekran typu TFT umożliwia wyświetlanie wielu informacji, w tym temperatury, stanu naładowania, czasu przejazdu oraz ciśnienia w oponach. Obsługiwany jest za pomocą wielu przycisków zlokalizowanych na kierownicy. Duży daszek nad ekranem ułatwia odczytywanie informacji w słoneczne dni.
Regulowane zawieszenie z przodu i z tyłu oraz regulowane klamki pozwalają na dopasowanie ergonomii oraz charakteru podwozia do indywidualnych preferencji, co jest istotne podczas pokonywania długich dystansów. Siedzenie na wysokości 810 mm ułatwia manewrowanie, zwłaszcza dla osób o niższym wzroście. Motocykl jest idealnie dopasowany dla osób o wzroście do około 180 cm, jednak także wyższe osoby nie powinny odczuwać dyskomfortu.

Pod tylnym siedzeniem znajduje się schowek z zestawem narzędzi. Szerokie podnóżki o charakterystycznym designie podkreślają turystyczny charakter motocykla. Model RX 401 dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej, w cenie 22 990 zł, oraz z dodatkowymi kuframi, w cenie 24 990 zł. Pojemne kufry wyłożone są miękką softshellową pianką, która lekko wycisza i chroni wrzucone luzem przedmioty. Bez obaw można schować w nich także cenniejsze przedmioty, oprócz zamków (które otwiera jeden klucz), jest także dodatkowa blokada. Standardowe wyposażenie obejmuje także gmole oraz centralną podstawkę, co czyni motocykl bardziej odpornym na terenowe warunki.

JUNAK RX-401: GOTOWY NA KAŻDE WYZWANIE

Junak RX 401 to model wart uwagi, którego charakterystyczny dziób podkreśla jego przygodowy charakter. Obecnie dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych- szarej oraz białej. Wkrótce ma pojawić się także w nowym malowaniu. Motocykl jest już obecny w salonach dealerskich marki Junak z bieżącym rocznikiem produkcji.

Junak RX-401 2024 dostępny jest w cenie 22 999 zł. W wersji z kompletem stelaży i aluminiowych kufrów: 24 999 zł.

Udostępnij:

Możliwość komentowania została wyłączona.

POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU

Akceptuje Regulamin oraz Politykę Prywatności