14 lipca 2014

O Junaku i nowych przepisach (125 ccm) z Karolem Kopytkiem

Z wielkim prawdopodobieństwem, jeszcze w tym tygodniu Bronisław Komorowski podpisze nowelizację ustawy o kierujących pojazdami. Da ona możliwość poruszania się motocyklami i skuterami 125 ccm wszystkim, którzy mają prawo jazdy B od conajmniej 3 lat. Dzisiaj blog.junak.com.pl rozmawia z Karolem Kopytkiem, Zastępcą Kierownika Sprzedaży marki Junak.

Karol, na dniach wielkie zmiany na drogach. Pamiętasz swoją reakcję jak pierwszy raz się dowiedziałeś o planach rządu?

Od samego początku Junak śledził losy projektu zmian z lekkim niedowierzaniem. Tak głeboka liberalizacja prawa wydawała się niemożliwa w naszym kraju. Kilka chwil później (w naprawdę ekspresowym tempie) ustawa przeszła pierwsze głosowawnie. Wtedy zorientowaliśmy się, że chyba czekają nas wielkie zmiany.

I co było dalej?

Wtedy zacząłem wozić ze sobą zapasową baterię do telefonu. Wszyscy zaczęli pytać najpierw o skutery Junak 125, a potem i o motocykle tej pojemności. Na rynku zapanowało (nie bójmy się tego słowa) szaleństwo i to nie dotyczy tylko naszej firmy. Nowe prawo do świetny impuls dla całej naszej branży, również konkurencji.

Co Junak oferuje w segmencie motocykli i skuterów o pojemności 125?

W tym momencie posiadamy gamę 6 motocykli Junak z manualną skrzynią biegów. To m.in. debiutujący w tym sezonie Junak 124 o bardzo sportowym charakterze. Prócz tego na junak.com.pl w sekcji 125 znajdziecie nasz bestseller – model 123 czy hit cenowy w postaci Junaka 122 w sugerowanej cenie 3599 PLN Brutto.

Co ważne wszystkie oferowane w tej chwili pojazdy spełniają rygory prawne, jeśli chodzi o nową ustawę.

Jakie rygory masz na myśli?

DIabeł tkwi w szczegółach. Nie na każdym motocyklu 125 będzie można jeździć posiadając kategorię B. Ważna jest moc maksymalna określona przez nowelizację, której limit wynosi 11 kW. Dodatkowo ustawodawca zastrzega górną granicę stosunku mocy do masy jednośladu. To dokładnie 0.1 kW/kg. Zgodnie z homologacją krajową każdy z motocykli o pojemności 125 marki Junak mieści się w dopuszalnym limicie i będzie można nim jeździć mając „prawko” kategorii B od conajmniej 3 lat.

Jakie plany, co dalej?

Intensywnie pracujemy nad nowościami na sezon 2015. Do naszej kolekcji trafi kilka nowych propozycji motocykli i skuterów 125 ccm.

Zdradzisz coś więcej?

Jeszcze nie. Informacje o nowościach przekażemy dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przed nami bardzo trudny i pracowity okres, a czasu niewiele. Przez najbliższe miesiące czeka nas wiele nieprzespanych nocy, ponieważ Almot podchodzi do marki Junak oraz Klientów naprawdę poważnie.

Co masz na myśli?

To, że bardzo łatwo jest stracić wizerunek na który pracujemy od ponad 30 lat. Dlatego skupiamy się na jakości i zadowoleniu ludzi, którzy nasze pojazdy kupują. Zdajemy sobie sprawę, że każdy z naszych Klientów, który zasiada na sprzęcie Junaka w jakiś sposób spełnia swoje marzenia. Nie możemu mu ich obierać tylko dlatego, bo gdzieś poszlibyśmy na skróty i czegoś nie dopracowaliśmy, myślelibyśmy wyłącznie o ilości… Ilość sprzedanych pojazdów nie jest dla nas kluczowa, nie bijemy się za wszelką cenę o miejsca w rankingach. Dla nas co innego jest ważne. Jakość. Przez to może jesteśmy mniej elastyczni czasowo jeśli chodzi o nowości rynkowe, może też nie tak atrakcyjni cenowo, ale dzięki temu zyskujemy na pewności, że to co robimy, robimy z sercem i ogromną pasją. Jej wyrazem jest każdy z pojazdów sygnowany logotypem Junak jaki spotkamy na naszych drogach. Wtedy dopiero to ma sens…

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU

Akceptuje Regulamin oraz Politykę Prywatności