26 czerwca 2014

Sejm zdecydował: Będzie można jeździć 125 cm3 na prawo jazdy B

Przed chwilą odbyło się głosowanie nad odrzuceniem poprawki Senatu o możliwości jazdy jednośladem z manualną skrzynią biegów. Sejm w rezultacie przyjął rzeczoną poprawkę. Oznacza to, że:
Po podpisaniu ustawy przez Prezydenta będzie można kierować motocyklem z automatem jak i manualem posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B. Warunkiem jest staż min. trzech lat posiadania uprawnień.

To dla nas doskonała wiadomość. Czekamy jedynie na podpis Prezydenta oraz zawarte w ustawie vacatio legis, które trwa 30 dni od opublikowania ustawy w Dzienniku Ustaw. To oznacza, że jeszcze przed wrześniem będzie można poruszać się motocyklami i skuterami 125 cm3 posiadajac wyłącznie prawo jazdy B. Junak posiada w swojej ofercie kilka ciekawych propozycji dla chcących zamienić cztery kółka na dwa. To doskonale znany Junak 124, Junak 122, Junak 122 RS, Junak 123, Junak 122 Sport, czy model 121. Wszystkie są idealne na początek motocyklowej przygody. To za sprawą niskiej masy własnej i dobrej trakcji – Mówi Karol Kopytek, Zastępca Kierownica Sprzedaży marki Junak.

W sezonie 2015 Junak zaskoczy Was dodatkowo wieloma nowymi propozycjami w tym segmencie. Prócz nowych motocykli o pojemności 125 ccm pojawią się również skutery. Warto uzwględnić ten fakt myśląc o zakupie nowego motocykla – dodaje.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE WPISY NA BLOGU

Akceptuje Regulamin oraz Politykę Prywatności