2016-12-08

Motocultura7 połączyła siły z producentem motocykli marki Junak i Aleksandrem Ostrowskim, by wesprzeć WOŚP! Przerobiliśmy seryjny model M11 Cafe o pojemności 125 ccm, który trafi na aukcję podczas 25. finału akcji Jurka Owsiaka. Uzyskane dzięki temu środki zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Pomysł na przerobienie seryjnego Junaka w klimacie customowym powstał na planie jednego z odcinków programu Motoślad, który prowadzi Aleksander Ostry Ostrowski. Potem wydarzenia potoczyły się w przyspieszonym tempie. - Po kilku tygodniach zadzwonił do mnie Ostry z propozycją wzięcia udziału w akcji Junak dla Jurka Owsiaka - opowiada jeden z właścicieli firmy przebudowującej motocykle - Motocultura7. - Dostaliśmy od firmy Almot motocykl Junak, który przebudowaliśmy w ciągu miesiąca i przekazaliśmy twórcy WOŚP. Mieliśmy mało czasu, ale pasja i szczytny cel akcji dodały nam twórczych skrzydeł?.

Misja zakończyła się powodzeniem -zbudowaliśmy customową wersję Junaka M11 Cafe seryjny motocykl zmienił się w zupełnie inna maszyne - rasowego bobbera w malowaniu inspirowanym Woodstokiem i folkiem. Do symbolicznego przekazania motocykla Jurkowi Owsiakowi doszło podczas tegorocznego Przystanku Woodstock. W przygotowanym na tę okazję namiocie wystawowym obok naszej maszyny stanął również Junak przerobiony przez chłopaków z Mad Riders. Oba customy zmierzyły się ze sobą w plebiscycie zorganizowanym wśród publiczności festiwalowej. Z dumą informujemy, że projekt Motocultura7 wygrał go głosami widzów.  - To było dla nas inspirujące doświadczenie, które dało nam dodatkową energię do działania - mówi przedstawiciel Motocultura7. - W ekspresowym tempie przerobiliśmy motocykl kultowej polskiej marki, spotkaliśmy się z fanami motoryzacji podczas Przystanku Woodstock, a nasza praca przełoży się niedługo na pomoc dla potrzebujących.

Nasz customowy projekt Junaka będzie można oglądać na specjalnym stoisku zaaranżowanym na placu Defilad przed PKiN w Warszawie, gdzie 15 stycznia 2017 roku odbędzie się jedna z imprez 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten wyjątkowy motocykl trafi na aukcję, z której dochód zostanie przekazany na konto fundacji Jurka Owsiaka. Do zobaczenia podczas finału!

Motocultura7 to firma, która na zlecenie klienta przebudowuje motocykle. Na bazie maszyn różnych marek z lat 70. i 80. budujemy unikatowe customy. Mamy Vintage Garage w Warszawie, e-sklep  www.motocultura7.pl  i na wielu poziomach współtworzymy społeczność motocyklową w Polsce.

 

Motocultura7/Filip Gniado, Robert Osmulski, Roman Wróblewski


Zobacz także:

zamknij | X

W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego, junak.com.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które to informacje serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego. Więcej: Polityka Cookies